Skauci Europy w Rawie Mazowieckiej
Home
Rawscy skauci pielgrzymowali do Boguszyc PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mateusz Golianek   
niedziela, 26 marca 2017 16:27

Początek wiosny to dla Skautów Europy z Rawy Mazowieckiej, Skierniewic, Łowicza i Tomaszowa Mazowieckiego tradycyjnie czas wspólnej pielgrzymki. W sobotę, 25 marca 140 harcerek, harcerzy oraz ich rodziców wędrowało do zabytkowego kościoła św. Stanisława w Boguszycach.

Boguszyce 2017

galeria Kinga Sekrecka

galeria Maciej Zerek

galeria Marcin Kalinowski

galeria Robert Fedorowicz

Więcej…
 
Zimowa Wędrówka Ogniska Przewodniczek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Sekrecka   
niedziela, 26 marca 2017 08:59

W dniach 25-26.02.17r. siedem przewodniczek z Rawy Mazowieckiej udało się na wędrówkę. Miejsce, do którego dotarły to Święty Krzyż. Podczas tych dwóch dni spędzały czas na wędrowaniu, lecz nie tylko. Skautki gotowały obiad na ogniu, robiły bransoletki w ramach zajęć manualnych, słuchały konferencji oraz miały czas na porozmawianie o tym co się dzieje aktualnie u każdej z nich. Nie zabrakło również wspólnej modlitwy oraz uczestnictwa we Mszy Świętej.

galeria - Kinga Sekrecka

 

Więcej…
 
Dzień Modlitw za FSE 2017 - Zaproszenie i link do zapisów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dariusz Jarzębski   
poniedziałek, 06 marca 2017 18:36

Szanowni Państwo, Rodzice naszych podopiecznych, Przyjaciele Skautów Europy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w dorocznej pielgrzymce z okazji Dnia Modlitw za Federację Skautingu Europejskiego. W tym roku odbędzie się ona 25 marca, będziemy pielgrzymować do Boguszyc. Poniżej znajdą Państwo treść zaproszenia oraz elektroniczny formularz do zapisów. Mamy nadzieję, że tego dnia będą Państwo z nami!

Każdego roku w okolicy święta Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie (przypadającego 25 marca) organizujemy z tej okazji wielkie spotkanie w formie pielgrzymki dwóch hufców rawskich (męskiego i żeńskiego). Pojawiają się na nim skauci i skautki z Rawy, Skierniewic i Łowicza, a także, ku naszej radości, wielu z Państwa. Jest to jedyny moment w roku, w którym spotyka się całe nasze lokalne środowisko i wykorzystujemy go, by wspólnie zawierzyć siebie i nasze dzieło Maryi...

Zaproszenie na Dzień Modlitw

Link do rejestracji

 
Zimowisko 2. Gromady Rawskiej w Lesiewie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Sekrecka   
niedziela, 05 lutego 2017 14:12

W dniach 13-15.01.2017r. 2. Gromada Rawska była na zimowisku w Lesiewie. Razem obozowało 14 wilczków plus Akela i Bagheera. Przez całe trzy dni wspólnie się bawiłyśmy, uczyłyśmy nowych rzeczy i śpiewałyśmy piosenki. Każda szóstka brała udział w różnych konkursach (Wielka Gra, Olimpiada Sportowa, Uczta Ikkiego). Były też konkursy indywidualne: na najlepszą kronikę, który wygrała Patrycja Frączak, na najczystszego i najbardziej porządnego wilczka, który wygrała Emilka Przerwa i konkurs na Super Wilczka, który wygrała Wiktoria Kleczko. Wszystkie wilczki nauczyły się jak samemu zrobić gniotka, jak robić breloczki z kolorowych rzemyków oraz uczyły się współpracy i pomagania sobie nawzajem.

 

galeria - Maria Malik

 
Zimowisko 1. Gromady Rawskiej 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Jarzębski   
piątek, 03 lutego 2017 12:29

W dniach 14-15 stycznia 1. Gromada Rawska odbyła zimowisko w ZSO w Kurzeszynie. Dwunastu wilczków pod opieką trzech starych wilków rozpoczęło swoje ferie zimowe w towarzystwie innych skautów, grając w gry wilczkowe, planszowe, piłkę nożną, śpiewając i rozwiązując łamigłówki przygotowane przez szefów.

Galeria - Piotr Antosik

 
Wędrówka zimowa kręgu św. Pawła od Krzyża PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mateusz Golianek   
środa, 11 stycznia 2017 19:51

W dniu 7 stycznia 2017 roku wędrownicy z Rawy Mazowieckiej i Skierniewic wędrowali na trasie Głuchów - Boguszyce. 5 szefów z kręgu św. Pawła od Krzyża przeszło trasę, którą już w marcu pokonają wszyscy rawscy skauci i ich rodzice.

 

wędrówka zimowa - Boguszyce 2017

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 63
Joomla themes free

Harmonogramy zbiórek:
1 Gromada Rawska
;
2 Gromada Rawska

Działalność hufca rawskiego jest wspierana ze środków Miasta Rawa Mazowiecka

licznik odwiedzin

450772
dzisiaj424
wczoraj802
w tym tygodniu2389
w tym miesiącu10915
wszystkie450772

Polityka cookies