Skauci Europy w Rawie Mazowieckiej
Home
Wigilia harcerska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Sekrecka   
środa, 28 grudnia 2016 13:56

18 grudnia 2016r. wszyscy harcerze z Rawy Mazowieckiej spotkali się na Mszy świętej. Była ona wstępem do uroczystej wigilii, którą skauci obchodzą co roku. Po Mszy, wszystkie wilczki, harcerze, harcerki, przewodniczki i wędrownicy wraz ze swoimi rodzicami przenieśli się do Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie, gdzie miało się odbyć spotkanie opłatkowe. Wszyscy zadbali o dobre jedzenie i coś do picia, a także opłatek, którym każdy z każdym mógł się podzielić i złożyć życzenia. W programie tego spotkania były także: wspólne kolędowanie, oglądanie kilku prezentacji z życia poszczególnych jednostek w roku harcerskim 2015/2016, oraz jasełka w wykonaniu 2 Gromady Rawskiej.

 

galeria - Kinga Sekrecka

 
Święto 2. Szczepu Rawskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Sekrecka   
niedziela, 11 grudnia 2016 14:17

19.11.2016r. odbyło się Święto 2. Szczepu Rawskiego, którego patronka bł. Franciszka Siedliska obchodziła w listopadzie urodziny. Dziewczęta zaplanowały na ten dzień Mszę Świętą, a po niej bal. Zaprosiły chłopców z 1. Szczepu Rawskiego oraz rodziców, by wspólnie celebrować ten dzień. Na początku była Msza, która została odprawiona specjalnie na tę okazję. Następnie wszyscy udali się do miejsca, w którym został przygotowany poczęstunek oraz bal z określonym motywem. Trzeba było przebrać się za gwiazdy Hollywood. Wilczki poprzebierały się za postacie z bajek, natomiast harcerze i harcerki wybierali swoje ulubione gwiazdy. Powstała nawet specjalna ''ścianka'', na tle której można było pozować do zdjęć. Podczas zabawy wszyscy mogli potańczyć, porozmawiać, a także wziąć udział w zabawach np. taniec wokół krzesełek. Na zabawie pojawiła się także uwielbiana przez rawskich harcerzy belgijka.

galeria - Kinga Sekrecka

galeria - Maria Malik

 
Zawierzenie planów pracy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kalinowski Marcin   
sobota, 01 października 2016 12:57

Serdecznie zapraszamy rodziców wilczków i harcerzy oraz naszych przyjaciół na uroczystą Mszę Św. 02.10.201r na godz. 11.30 do kościoła NPNMP (Duży Kościół). Będziemy wspólnie modlić się za 1 szczep rawski, który zawierzać będzie Maryii swoją roczną pracę.
Po Mszy Św. odbędzie się Apel na dziedzińcu zamkowym, w czasie którego nastąpi mianowanie nowego szczepowego oraz Akeli, a także przejścia wilczków do Drużyny.

Będę wdzięczny za Państwa obecność i modlitwę.

Marcin Kalinowski
szczepowy

 
Obóz letni 1 Drużyny Żądłowice PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Malik   
czwartek, 29 września 2016 09:30

Od 7 do 21 Lipca w miejscowości Żądłowice, 11 chłopaków wzięło udział w letnim obozie Rawskich harcerzy.

Podczas obozu chłopcy brali udział w spływie rzeką Pilicą, mogli mierzyć swoje możliwości i rywalizować miedzy sobą w konkursie kulinarnym, pionierce, wielkiej grze i wielu innych atrakcjach.

Zapraszam do zobaczenia zdjęć z wyjazdu - Zdjęcia

 
Mianowanie nowego Hufcowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kalinowski Marcin   
sobota, 10 września 2016 05:22

Serdecznie zapraszam Rodziców Wilczków i Harcerzy szczepu męskiego na uroczyste mianowanie nowego hufcowego Darka Jarzębskiego.
Jest to szczególne i ważne wydarzenie dla naszego środowiska, dlatego bardzo liczę na Państwa obecność.
Będziemy modlić się za nowego hufcowego podczas Mszy Świętej w tę niedzielę(11.09), o godz. 18.00 w Dużym Kościele.
Zaraz po Mszy udamy się wszyscy na apel i mianowaniu Darka na hufcowego.

Podczas tej samej Mszy Św. żeńskie środowisko rawskie będzie zawierzać Maryi swoje plany pracy.

Marcin Kalinowski
szczepowy

 
Letnia Wędrówka Ogniska Przewodniczek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Sekrecka   
środa, 17 sierpnia 2016 16:49

W dniach 12.08.-15.08.2016r. Rawsko-Skierniewickie Ognisko Przewodniczek udało się na wędrówkę. Dziewczęta zawitały do Rdutowa Nowego w województwie wielkopolskim, gdzie serdecznie przyjął je zaprzyjaźniony ks. Krzysztof. Następnie po drodze do Starego Krakowa, który znajduje się w województwie zachodniopomorskim, harcerki pojechały do Skierniewic na ślub jednej z naszych przewodniczek, Marleny. Nad morze dotarły późną sobotnią nocą. Niedziela zaczęła się dla przewodniczek zaproszeniem na śniadanie, które dostały od Ojca Rafała i Ojca Piotrka, którzy ugościli je ciepło w swoich skromnych progach. Ten dzień spędziły na wędrówce plażą we wsi o nazwie Wicie. W drodze powrotnej do Rawy i Skierniewic, harcerki zahaczyły o Gdańsk, gdzie spędziły kilka chwil na zwiedzaniu miasta. Podczas całej wędrówki przewodniczki słuchały ciekawych konferencji, gotowały na ogniu, uczestniczyły w modlitwach oraz rozmawiały na różne tematy harcerskie i nie tylko. To był fantastyczny czas, który będą wspominały na długo. Zapraszam do obejrzenia galerii. :)

 

galeria - Kinga Sekrecka

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 63
Joomla themes free

Harmonogramy zbiórek:
1 Gromada Rawska
;
2 Gromada Rawska

Działalność hufca rawskiego jest wspierana ze środków Miasta Rawa Mazowiecka

licznik odwiedzin

450778
dzisiaj430
wczoraj802
w tym tygodniu2395
w tym miesiącu10921
wszystkie450778

Polityka cookies