Skauci Europy w Rawie Mazowieckiej
Home 15 lecie Skautów Europy w Rawie Mazowieckiej 2011 15 lat Skautów Europy w Rawie Mazowieckiej
15 lat Skautów Europy w Rawie Mazowieckiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bartek Sudakowski   
niedziela, 13 listopada 2011 14:05

11.11.2011 dla rawskich Skautów był nie tylko dniem uczczenia 93 rocznicy odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę ale był również dniem 15 urodzin Skautingu Europejskiego w Rawie Mazowieckiej.

galeria z kominka - fot.BSudakowski

galeria z gry - fot.TSudakowski

galeria z gry i kominka - fot. M i E. Kalinowscy

 

 

Świętowanie trwało przez cały dzień, rano rozpoczęła się gra miejska, w której udział wzięło ponad 100 osób, nie tylko z Rawy. Uczestnicy przyjechali również ze Skierniewic, Łowicza, Łodzi, Trzcianny oraz Czerniewic.

Wieczorem na hali sportowej Tatar odbył się kominek na którym oprócz skautów byli obecni również rodzice oraz nasi przyjaciele. Na kominku przedstawione zostały różne scenki dotyczące Praw Harcerzy oraz Wilczków. Był to wspaniały czas zabawy oraz integracji Skautów z rodzicami.

 

 

 

Relacja jednego z uczestników gry:

Gra rozpoczęła się po mszy i obchodach z okazji 11 listopada. Zaczęliśmy od zaszyfrowanej wiadomości którą musieliśmy rozwiązać twórcą gry szyfr wydawał sie trudny ale dla nas to była "pestka". Po rozszyfrowaniu wiadomości pobiegliśmy szybko na Plac Piłsudskiego gdzie mieliśmy do wykonania zadanie które polegało na określaniu azymutów. Następnym zadaniem był bieg sprawnościowy, nasz zastęp pobiegł średnio 32 sec. na osobe. Gdy przebiegliśmy tor ruszyliśmy w bieg na następny punkt w kolegium gdzie musieliśmy przygotować coś o patronie swojego zastępu i o jakimś polskim zakonie. W następnym punkcie musieliśmy przygotować krótką scenkę na temat odzyskania niepodległości przez Polskę, my przygotowaliśmy o tym jak bolszewiki padały na polu walki i jak polski żołnierz za dzielną walkę dostał order Virtuti Militari. Po scence ruszyliśmy w szaleńczy bieg do następnego punktu w którym, mieliśmy nadać wiadomość morsem mojemu zastępowi nie sprawiło to trudności chociaż wspomagaliśmy się trochę kartką, po nadaniu wiadomości mieliśmy do rozszyfrowania wiadomość sprawiło to nam trochę trudności ale jakoś daliśmy radę i ruszyliśmy na punkt obok przystanku kolei wąskotorowej. W punkcie musieliśmy obandażować rękę, chociaż nie mieliśmy swojej apteczki nasz wspaniały sanitariusz poradził sobie z tym zadaniem bez problemu. Po zadaniu ruszyliśmy w stronę  hali na kominek z okazji 15 lecia skautingu w Rawie.

Karol Jarosiński

  Joomla themes free