1. Gromada Rawska
Home 1. Gromada Rawska
1GRw - kronika
Zimowisko - PUKININ 2010 - 2 dzień PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Kubicki   
środa, 24 lutego 2010 13:25

Drugi dzień zimowiska

Pukinin 2010

Po apelu porannym, na którym sprawdzaliśmy nasze kroniki i śniadaniu rozpoczęła się Wielka Gra. Dzisiejsza Wielka Gra zaczęła się od zabawy w „rysowane” kalambury, na których musieliśmy odgadnąć takie hasła jak: „Słoń Hathi zobaczył Skałę Pokoju i ogłosił Wodny Rozejm”, „W dżungli zapanowała susza”, „Ja i ty jesteśmy jednej krwi” i inne. W dalszych częściach gry musieliśmy opatrzyć rannego człowieka, musieliśmy także wymienić Prawa Wilczka. Finałem Wielkiej Gry była walka na chusty między szóstkami. Zwycięzca nie został wyłoniony (był remis, wygrała cała Gromada - przyp. Akeli). Następnie rozpoczął się konkurs strzelecki, w którym mogliśmy się spróbować w strzelaniu z pistoletu długiego (wiatrówki - przyp. Akeli) i z łuku. Wkrótce zjedliśmy obiad, a po nim zaczęliśmy olimpiadę sportową. Na olimpiadzie czołgaliśmy się pod nisko zawieszonymi drążkami, zbijaliśmy kręgle kozłowaliśmy piłkę w slalomie, rzucaliśmy woreczkami i kółkami do celu, skakaliśmy na skakance i robiliśmy inne rzeczy sprawdzające nasz refleks i sprawność. Potem, w szóstkach lepiliśmy ze śniegu przyjaciół Mowgliego: szóstka biała – jeżozwierza Ikkiego, szóstka szara – węża Kaa. Następnie był podwieczorek, sprzątanie pokoi, klejenie balonów na ogrzane powietrze na fiestę tych modeli i odpoczynek. Wieczorem odbyło się świeczysko, na którym jak zwykle było dużo śpiewania, zabaw i jedno przedstawienie. Po wieczornej toalecie poszliśmy do naszych klas – pokoi spać.

 
Święto Niepodległości w Rawie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Kubicki   
sobota, 05 grudnia 2009 15:29

Święto Niepodległości obchodziliśmy w gronie rawskich harcerek, harcerzy i wilczków.
Nasza gromada na początku uczestniczyła w Wielkiej Grze o Niepodległość. Mieliśmy na niej za zadanie m. in.: zawiązać węzeł płaski, narysować kontur mapy Polski, dobrze wypaść na teście pamięci KIM, zaśpiewać dwie piosenki patriotyczne i hymn Polski oraz wymienić symbole naszej ojczyzny. Po Wielkiej Grze zebraliśmy się na tarasie, na terenie OSIR – u, gdzie I Drużyna Rawska jako pierwsza w Polsce przemieniła się w drużynę wodną. Naczelnik naszego stowarzyszenia Marcin Kruk mianował Łukasza Korbusa HO na szefa Samodzielnych Zastępów Hufca Rawskiego oraz odebrał przyrzeczenie harcerskie pełniącego obowiązki szczepowego w Trzciannie dh - a Marka Kalisiaka.
Po tych uroczystościach wszyscy udali się na wspólną biesiadę do „okrąglaka”, w lesie nad zalewem Tatar, gdzie odbyła się prezentacja zdjęć z obozów i biwaków letnich oraz jesiennych zbiórek. W tym pokazie wyświetlona była także prezentacja zrobiona przez szóstkowego szóstki białej Mateusza Nastarowicza.
Pomimo chłodu i małej mżawki zakończyliśmy dzisiejsze uroczystości w dobrym humorze.

 

 
Zimowisko - PUKININ 2010 - 1 dzień PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Kubicki   
środa, 24 lutego 2010 13:22

Pierwszy dzień zimowiska

Pukinin 2010

12 lutego, w piątek o godz. 17:00 wyjechaliśmy do Pukinina. W miejscowej szkole będziemy spędzać dzień dzisiejszy, sobotę i niedzielę. Kiedy się rozpakowaliśmy, o 18:00 odbył się apel rozpoczynający tegoroczne zimowisko. Następnie była rada szóstkowych z Akelą. Potem dostaliśmy zadanie zaprezentować swoje talenty. Na tym pokazie zobaczyliśmy m. in.: komiczną scenę, odbijanie piłeczki ping - pongowej paletką, stanie na rękach oraz głowie i wiele innych. Po kolacji, która odbyła się po pokazie talentów, rozpoczęliśmy świeczysko. Na świeczysku bawiliśmy się, śpiewaliśmy i zakończyliśmy je modlitwą. Po wieczornej toalecie udaliśmy się do szóstkowych klas – pokoi, gdzie niedługo potem zasnęliśmy. 

 
Na wesoło i poważnie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kalinowski Marcin   
piątek, 16 października 2009 19:18

3 października o godzinie 9 rozpoczęła się pierwsza październikowa zbiórka naszej gromady. Mieliśmy na niej za zadanie przenieść „sztafetą” w szóstkach wodę, którą nasz szóstkowy wcześniej nabierał na łyżkę. Po przejściu określonego dystansu wodę wlewaliśmy do kubka. Było przy tej zabawie naprawdę wiele śmiechu. Na dzisiejszej zbiórce po zabawach z piłką odbyła się również Skała Narady, na której omówiliśmy sprawy organizacyjne i jedno z Praw Wilczka.

 

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 10
Joomla themes free